TRANS KING 

Krajowy i międzynarodowy

przewóz osób i paczek

  

Praca w Niemczech w transporcie

Nie da się ukryć, że w Polsce kierowcy C+E zarabiają zdecydowanie mniej niż za granicą. Jeśli chodzi o Niemcy, to tutaj oprócz atrakcyjniejszego wynagrodzenia kierowcy mają zagwarantowane świadczenia socjalne. Jak wygląda kwestia zarobków i warunków pracy w Niemczech w transporcie?


Jakie warunki pracy kierowców ciężarówek w Niemczech?
Nietrudno się dziwić, że z roku na rok liczba Polaków decydujących się na pracę w niemieckim transporcie rośnie. Zarobki są w tym kraju wysokie i zależą od doświadczenia oraz dokładnego miejsca pracy. Warto wiedzieć, że najbardziej opłaca się praca w transporcie nocnym i w weekendy. Trzeba pamiętać, że jest to jednak specyficzny i wymagający etat. Dodatkowym atutem zatrudnienia u niemieckiego pracodawcy jest fakt otrzymywania świadczeń pracowniczych i socjalnych na dzieci. Praca w niemieckim transporcie niesie ze sobą korzyści na przyszłość. Nawet jeśli z pensji nie uda się odłożyć na czarną godzinę, można mieć pewność co do atrakcyjnej niemieckiej emerytury. Aby ją otrzymywać, konieczne jest odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne.

Jakie zarobki w niemieckim transporcie
Jak wynika ze statystyk, niemieccy kierowcy zarabiają średnio około 3000 euro. Mniejsze firmy płacą pracownikom mniej. Wynagrodzenie nie jest jednak niższe niż 1800 euro. Jest to kwota gwarantowana kierowcom bez większego doświadczenia. Wynagrodzenie kierowców z bogatą praktyką zawodową może sięgać nawet 5000 euro miesięcznie. Niemieckie pensje w transporcie różnią się od regionu. Najmniej zarabia się we wschodniej części kraju.

Gdzie szukać niemieckich pracodawców?
Etatu w niemieckim transporcie najlepiej szukać z pomocą agencji pośrednictwa pracy. Jest to najbardziej bezpieczny sposób gwarantujący znalezienie rzetelnego stanowiska pracy i pracodawcy zapewniającego atrakcyjne warunki pracy.