TRANS KING 

Krajowy i międzynarodowy

przewóz osób i paczek

  

W jakich branżach Polacy najczęściej pracują za granicą?

W naszym kraju nie ma dostatecznie dobrych warunków zarobkowych, aby się wzbogacić. Nie prowadząc własnej działalności, trudno o atrakcyjne dochody. Nietrudno dziwić się, że Polacy szukają lepszego jutra za granicą. Wyjeżdżają z Polski zarówno do pracy sezonowej, jak i stałej.


Branża numer jeden – szeroko pojęta budowlanka
Pracownicy budowlani stanowią wyjątkowo liczną grupę zawodową. Fachowców budowlanych potrzebują: Niemcy, Belgia, Norwegia czy Wielka Brytania. Do pracy za granicą wyjeżdżają nie tylko osoby bez większego doświadczenia, ale też inżynierowie i fachowcy z bogatą praktyką zawodową. Szeroko pojęta zagraniczna branża budowlana zasilana jest: murarzami, spawaczami, hydraulikami, specjalistami od wykończenia wnętrz, operatorami maszyn, ślusarzami oraz monterami z Polski.

Prace sezonowe
Polacy bardzo dobrze radzą sobie w ramach prac sezonowych. Dzięki możliwościom, jakie stwarzają zagraniczne rynki pracy, mnóstwo osób dorabia się mieszkania, domu czy samochodu. Polacy bardzo chętnie zatrudniają się przy zbiorach owoców i warzyw. Pracują na farmach i przy kwiatach. Do prac sezonowych koniecznie trzeba zaliczyć także branże gastronomiczną i hotelarską. W okresie wakacyjnym można zarobić za granicą całkiem przyzwoite pieniądze i przeznaczyć je na wymarzony cel.

Branża medyczna i opiekunowie
Austria, Niemcy oraz Wielka Brytania stanowią kraje, w których docenia się polskich lekarzy. Specjaliści w dziedzinie szeroko pojętej medycyny mogą liczyć za granicą na atrakcyjne zarobki. Pracują w zagranicznych szpitalach oraz przychodniach. Prywatne domy opieki nad osobami starszymi i chorymi zasilają polskie opiekunki. Choć praca jest tutaj wymagająca i uciążliwa oraz wymaga znajomości języka, decyduje się na nią szerokie grono kobiet z Polski.